SEGEM 19 Haziran sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 19 haziran 2021 de gerçekleşti. Adaylar çeşitli illerde sınava girdiler. Aradan geçen günün ardından yavaş yavaş “SEGEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusu soruluyor.

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında, sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlendi. Sınav 19 Haziran da gerçekleşti. Sınava giren adaylar şimdi sonuçların hangi tarihte açıklanacağını merak ediyor. İşte detaylar…

SEGEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SEGEM sınav sonuçları 28-30 Haziran arası açıklaması bekleniyor. Daha önceki sınavlarda ortalama bu sürede açıklama geldi.

SEGEM Sınav Sonucu Nasıl Sorgulanır?

“T.C Kimlik Numaranızı yazıp Kod Gönder butonuna basınız. Mail adresinize gelen kodu girerek Sorgula butonuna basınız. Hotmail, Gmail, Yahoo gibi genel email adreslerine sahip adayların Önemsiz, SPAM gibi klasörleri de kontrol etmesini rica ederiz.”

SEGEM 19 Haziran Sınav Sonucu na İtiraz Etmek İçin.

Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen adayların, bu sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM’e başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden üye girişi yaparak “Online Ödeme’’ bölümünden, “İtiraz Ödemesi” olan 27 TL’yi yatırması ve online “İtiraz Ödemesi Dilekçesini doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonuçları konusundaki itirazlar, Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek en geç 15 gün içinde sonuçlandırılacaktır.

İtiraz için aşağıdaki tabloyu Segem sitesinde doldurunuz.

segem 19 haziran sınav sonucu

Online Ödeme > Bilgileri Onayla > Ödeme Sonucu
Ürün Listesi
Ürün Adı Birim Fiyatı(TL)
KDV(%18)
Genel Toplam
Aday Bilgileri
TCKimlik No
Ad
Soyad
Email