25 Aralık Segem sınav soruları takipçilerimizden gelen. Anımsadıkları soru parçalarını bir araya getirdim ve test halinde sizlere sunuyorum.

Öncelikle bilmenizi isterim ki;

Bu test de yer alan sorular takipçiler tarafından bir kaç kelime ile izah edilmiş olup soru kalıbı tahminen yazılmıştır. Aynı Soru Sınavda bire bir sorulmamış olabilir.

Sizlerden aldığım geri bildirime istinaden bu test i hazırladım.

Bu testte ki 20 sorudan 15 tanesi daha önce sitemizde yada Segem Whatsapp Vip grubumuzda bire bir yayınlanmıştır.

Aşağıda ki yorum kısmına sizde hatırladığınız soruyu yazabilirsiniz.

25 Aralık Segem sınav soruları

Sınav süresinde Facebook İnstagram Whatsapp ve Telegram gruplarında test paylaşıyoruz.

Aktivitelerden yararlanmak için bizleri takip edin.

Eylül sınavında çıkan sorular için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu paragrafta , pratik yapmanın becerilerde ustalaşmak için önemli olmasının birkaç nedenini tartışacağım. İlk olarak , bir beceriyi gerçekten öğrenmenin tek yolu, gerçek dünyada yapmanız gerekeni gerçekten yapmaktır. İkincisi , pratik yapmanın gerekli saatleri ayırmanın eğlenceli bir yolu olabileceğini düşünüyorum. Vardır ancak katılmıyorum olacak bazı insanlar. Üçüncüsü ve en önemlisi , insanların okuduklarının veya duyduklarının sadece %10-20’sini hatırlama eğiliminde oldukları söylenir. Üstelik teoriyi pratiğe döktüğünüzde bu sayı %90’a kadar çıkıyor. Sonuç olarak , uygulama ile açıklamayı takip etmek, bir beceride ustalaşmanın anahtarıdır.

aslında Yazınızda geçiş sözcükleri kullanmak, içeriğinizin okunabilirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu kelimeler metninizin akışına yardımcı olur ve okuyuculara cümleler ve paragraflar arasındaki ilişkiyi gösterir.

Mesela Yoast SEO’daki okunabilirlik kontrolü, geçiş kelimelerini kullanımınız hakkında geri bildirim sağlar. Ama onlar tam olarak nedir?

Şimdi neden bu kadar önemliler?

Aslında bunları nasıl kullanmalısınız?