Bes sınavı nedir? e-BEAS nedir?

Bireysel Emeklilik Aracıları Sınavı (e-BEAS), bireysel emeklilik aracısı olmak isteyen kişilerin başvurduğu mesleki bilgi ve becerileri ölçmek amacı ile düzenlenen ve elektronik ortamda gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

2023 Bes Sınavı ne zaman? 2023 e-BEAS Sınavı ne zaman?

e-BEAS başvuruları, Bireysel Emeklilik Aracıları Portalı üzerinden yapılmaktadır. Sınav tarihleri EGM tarafından belirlenmekte olup, EGM’nin internet sitesinde duyurulmaktadır. Adaylar, girecekleri sınav tarihlerini seçerek Portal üzerinden sınav başvurusu yapmaktadır.

Bes sınavı nasıl yapılıyor? Bes sınavı Online mı? 2023 e-BEAS sınavı nasıl yapılıyor? 2023 e-BEAS sınavı Online mı?

Sınavlar; esas olarak adayların bilgisayar aracılığı ile e-Devlet üzerinden giriş yaptıkları platformda online olarak uzaktan yapılır. Ancak gerekli hallerde EGM tarafından yerinde sınav da gerçekleştirilebilir. Online sınav oturumuna katılım, EGM’nin internet sitesinde (https://www.egm.org.tr) yer alan “Bireysel Emeklilik Aracıları Portalı”’ndan “Sınava Girmek İçin Tıklayınız” alanından sağlanabilir.

2023 e-BEAS yüz yüze sınav var mı? 2023 BES yüz yüze sınav var mı?

Yerinde sınav; İstanbul’da Emeklilik Gözetim Merkezi Sınav Salonunda (Sarıkanarya Sokak No: 16 Yolbulan Plaza B Blok Kat:3 34742 Kozyatağı/İSTANBUL, Kozyatağı Carrefour karşısı) gerçekleştirilir.
Not Bes e-beas
Sınava girmesi uygun bulunanlar için sınav tarihi sınavın yapılacağı tarihten en az beş iş günü öncesine kadar EGM’nin internet sitesinde duyurulur. Bu tarihten itibaren adaylar Portal üzerinden sınav giriş belgelerini görüntüleyebilir.

Bes Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Sınav sonuçları sınav tarihini takip eden en geç beşinci iş gününde açıklanır. Sınav sonuçlarına aday Portal üzerinden erişebilir. Bireysel Emeklilik Aracıları Hakkında Yönetmelik’in 6’ncı maddesi gereği, 4’üncü maddenin birinci fıkrasında aranan şartları taşıyanlara mesleki bilginin yeterliliğini göstermek üzere lisans belgesi verilir.

 

Bes e-beas Sizlere mini bir test hazırladım buyurun çözelim İnstagram @sigortahocasi

Bes e-beas