BİRİNCİ ULUSLAR ARASI WHATSAPP TELEGRAM GÖÇÜ HAYIRLI OLSUN

Telegram göçü başladı

WhatsApp in kişisel verileri paylaşması ile ilgili sözleşme yayınlanmasının ardından sosyal medyada hızla yayılan WhatsApp protestosu işe yaradı.

Son 2 günde Telegram uygulaması +152 milyon indirildi. Şuan da WhatsApp uygulama indirme 500 milyon üstü iken Telegram 600 milyon dan fazla.
Peki hepimizin gözdesi WhatsApp geri adım atacak mi?
Telegram daha ki güvenli
Yerli uygulama Bip neden Telegram kadar rağbet görmedi.
Hepsi bir tarafa şirketlerin finansal hareketleri ne durumda WhatsApp bu çıkışından dolayı ne kadar zarar eder ne kadar kullanıcı kaybeder.
Telegram in değeri ne kadar artar?
TURKCELL girişimi olan BİP diğer operatörlere de sorunsuz hizmet verebilecek mi?
Bir çok cevapsız soru var hepsinin cevabı bu hafta WhatsApp geri adım atmazsa yanıtlanacaktır.
Tüm dünyada protesto edilen WhatsApp Türkiye’de bu kadar ciddi kayıp yaşayacağını eminim düşünmüyordu.
Sadece benim son 2 günde rehberimden 70 kişi telegram a giriş yaptı.
Bu artış tan dolayı WhatsApp Segem soru cevap grubunun bir benzerini de telegram dan açtım sizleride beklerim.

Ben bir süre daha WhatsApp grubundan yayın yapacağım önümüzdeki günlerde gelişmelere göre WhatsApp grubunu kapatabilirim.

Şimdi göç e sebep olan o meşhur sözleşme yi aşağıya ekledim.

 

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

– Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

– Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

– Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

– Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

– WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp’ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

Facebook’un azalan kullanım oranı ve popülaritesini, WhatsApp başta olmak üzere diğer grup şirketlerin kullanıcılarından sağladığı verileri pazarlayarak aşmaya çalışan sosyal medya devi, bu durumu şu cümlelerle açıkladı:

“Hizmetlerimizi kullandıkça ve Hizmetlerimiz üzerinden iletişim kurdukça bilgilerinizi paylaşırsınız. Biz de Hizmetlerimizi yürütmek, sunmak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak amacıyla bilgilerinizi paylaşırız. Hizmetlerimiz ya da Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında size pazarlama amaçlı içerikler gönderebiliriz.