İPTAL EDİLEN SEGEM SINAV ÜCRET İADELERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Bildiğiniz gibi SEGEM sınavı ertelendi. Pandemi kapsamında ülke sağlığı alınan kararlar neticesinde sınavın iptal edildiği resmi olarak SEGEM sitesinde duyuruldu.

Duyuru metni şu şekilde,

“5-6-12-13-19 Aralık 2020 tarihlerinde düzenleneceği ilan edilen Aktüerlik Sınavları ile 19 Aralık 2020 tarihinde düzenleneceği ilan edilen Teknik Personel Yeterlilik Sınavı

COVID-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavlara bugüne kadar başvuru yapmış kişilerin hakları saklıdır. Bu kişilerin başvuruları, söz konusu sınavların tekrar yapılacağı tarih ilan edildiğinde, otomatik olarak yeni tarihe aktarılacaktır. Konuya ilişkin yeni bilgilendirmeler internet sitemizin Duyurular bölümünde yayımlanacaktır. Belirli aralıklarla internet sitemizi kontrol etmeniz önerilir.”

SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ

Peki bu iptal olan sınav ne zaman yapılacak ?

Bu konu hakkında resmi açıklama yok sınav tarihi bilim kurulu kararları göz önüne alınarak ileri bir tarihe ertelenecek.

Bu tarih muhtemelen 2021 şubat ayı olacaktır. Bilim kurulu kararı ile ocak ayı 2. haftasına kadar yasaklar açıklandığı gibi uygulanacak tedbirler arttırılabilir yasak kapsamı genişletilebilir.

Sınava girmekten vazgeçen katılımcılar yatırdıkları ödemeleri geri alabilecek mi?

Bu konuyla ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı ama en son ertelenen sınavda yapılan açıklamaya istinaden,

Geri ödemeler talep edenlere yapılacaktır.

Bu iadeleri,

İptal edilen sınavlara başvuru yapmış adayların ücretleri iade edilecektir. Bunun için, muhasebe@segem.org.tr adresine, TCKN-ad soyad-IBAN-hesap adı-cep telefon numarası-başvuru yapılan sınav adı bilgilerinin iletilmesi gerekmektedir.
İadeler e-posta ile talebinizin SEGEM’e ulaşmasını takiben en kısa sürede yapılacaktır. İadeler belirli aralıklarla toplu olarak gerçekleştirildiğinden hesabınızı farklı günlerde kontrol etmeniz önerilir.
yukarıda ki açıklama en son ertelenen sınavdan sonra Segem tarafından yayınlanmıştı. aynı yöntemle iadeler yapılacaktır.
peki her şeye rağmen sınavı iple çekenler çıkmış sorular göz attınız mı?