KARA TAŞITLARI EKSPERLİK SINAVI NE ZAMAN?

2022 Yılında yapılan açıklama ve kulislerde konuşulanlara göre;

Şubat Mart 2023 aylarında sınav ile ilgili SEGEM in bir duyuru yapması bekleniyor. 2023 Kara araçları eksperlik sınavı (oto eksper) Başvuru ve Uygulama Kılavuzu yayınlandığında bir canlı yayında detaylı ele alacağız instagram üzerinden takip de kalınız buraya tıklayarak instagram adresime ulaşabilirsiniz. 

Sigorta Eksperliği Sınavı Ne Zaman Olacak?

Ülkemizde oto eksperliği sınavı en son 2009 yılından yapılmıştır. 14 yıldır oto eksperi olmak için bekleyen binlerce katılımcı var.

Özellikle bu sektörde yıllarını geçirmiş bir çok tecrübeli raportör bu sınavı beklemektedir.

Bunun dışında sektör dışında gelirin iyi olduğunu düşünen, bir çok üniversite mezunu da sınav duyurusuyla heyecanlanmış ve şansını denemek isteyecektir.

SEDDK Başkanı Eroğlu: Eksperlik sınavı için teknik çalışmalar bitmek üzere. 2023’ün ilk aylarında sınav açılacak demişti  Bekliyoruz bana kalırsa Temmuz Ağustos da yapılır gbi

Sigorta Eksperliği Sınavını nereden takip etmelisiniz?

Sınav ile ilgili duyurular Sigortacılık Eğitim Merkezi(SEGEM) internet sitesi, https://www.segem.org.tr adresi üzerinden takip edilebilir.

Konunun takipçisi olarak bir whatsapp grubu kurdum burada doğru ve hızlı bilgilendirme ile bir çok adaya ücretsiz danışmanlık yapacağım. bu gruba katılmak için instagram üzerinden takip edebilir dm den yazabilirsiniz buraya tıklayarak instagram adresime ulaşabilirsiniz. 

Eksper Sınavına kimler başvurabilir?

2023 yılı için sadece sınav planlandığı duyurulmuş olup bir kriter duyurusu yapılmamıştır.

Benim görüşüm sınavı bekleyen çok fazla katılımcı var bu yüzden talebi daraltmak için 2009 da ki gibi belli bir yıl üzerinde sektörde deneyimi olan arkadaşlara ve mühendislik mezunlarına öncelik verilecektir.

detaylar yayınlandığında konu ile ilgili açıklamaları instagram canlı yayınında tartışırız.

Oto eksper sınavında hangi konuları soracaklar?

Maalesef Sınav konuları hakkında şu anda bilgi yok tahmin etmek içine erken. KPSS benzeri sınav olacak diyende var Segem yapıyor sigortacılık sorar diyende 2009 Sınavı benzeri olabilir ama bir çok yeni konu ve güncellenen mevzuat var ben şimdiden hazırlanayım diye internette bulduğunuz 2009 yılı soru pdf ine çalışmayın derim. yıllara yenik düşmüş çok soru var.

Bu arada yayınlamadan göz attım yazıya şu meşhur görsel geldi aklıma sizinle de paylaşmak istedim görsel altına da küçük bir açıklama ekliyorum 🙂

oto eksper sigorta eksperi

Oto eksperi, sigorta eksperi, kara taşıtları eksper, hepsi aynı şey 🙂