Segem 18 Eylül Sınavında Çıkmış Sorular  Arkadaşlar sizlerden gelen bilgiler doğrultusunda hazırladığımız test de geçen sorular segem sınavında çıkmıştır. Facebook Whatsapp gruplarımız Ve Telegram grubumuza yazdığınız anımsadığınız tüm soruları bir araya getirip yayınlayacağız. Takip de kalınız.

Sizlerde anımsadığınız soruları altta yorum kısmına yazabilirsiniz. facebook Telegram yada Whatsapp gruplarımızda iseniz bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Segem 18 Eylül Sınavında Çıkmış Sorular

Sigorta Aracılarının Anlatması Gereken Hususlar;

Sigorta şirketlerine ve kuruluşlara aracılık görevi ifa eden aracıların müşterilere ayrıca anlatması gereken hususlar aşağıda sayılmıştır.

Ø Katılım esaslı şirketler, faaliyetlerini danışma komitesi nezaretinde yürütürler.

Ø Katılım esaslı şirketler, İslami esaslara ve uygulamalara ilişkin eğitim verdiği ve bu alanda yetişmiş personelleri aracılığıyla hizmet sunarlar.

Ø Katılım esaslı şirketler dinimizce haram olan konu ve faaliyetlere sigorta teminatı vermezler.

Ø Katılım esaslı şirketler, birey ile toplum sağlığı ve refahını öncelikli amaç edinen konu ve faaliyetlere hizmet sunarlar.

Ø Katılım esaslı şirketler, tahsil ettikleri primleri, İslami esaslara uygun hesaplarda ve yatırım araçlarında değerlendirirler.

Ø Katılım esaslı şirketler dinen uygun ürün ve hizmetleri sigorta sözleşmelerine ve poliçelere konu ederler.

Ø Danışma komitesi, şirket faaliyetlerinin İslami esaslara uygunluğunun sağlanmasından ve takibinden sorumludur.

Ø Katılım esaslı şirket bünyesinde katılım uyum birimi yer alır ve bu birim, danışma komitesi faaliyetlerinin etkin bir şekilde yerine getirilmesinden ve şirket faaliyetlerinin katılım esaslarına uyumunun takip ve gözetiminden sorumludur.

Ø Katılım esaslı şirketlerin danışma komitelerine, sundukları ürün ve hizmetlere internet sitelerinden ulaşmak mümkündür.

Ø TARSİM, DASK ve alacak sigortasının yönetildiği havuzların katılım esaslı ürün ve hizmetleri bulunmaktadır.

Ø Katılım esaslı şirketler, aracılarına yılda en az bir defa katılım esaslarına ilişkin eğitim verirler.

Segem

Segem Eylül Sınavı ÇIKMIŞ SORULAR

Segem hazırlık notları, testler ve aktif soru cevap etkinlik guplarımıza linklerine tıklayarak katılabilirsiniz. Özellikle sınırlı sayıda katılımcı aldığımız VİP Whatsapp gruplarımızda  Segem sınavı öncesi hazırlık notlarından, online sınavlara bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz. Segem Whatsapp Grubu

 

 

 

Ayrıca İnstagram ve Youtube Sayfalarımızı da Takip Edebilir, güncel paylaşımlarımızdan faydalanabilirsiniz.