Test erin devamı için takip de kalınız.

Sınava İLK KEZ girecek olanlar HALK BANKASI’NDAN 204 TL;
DAHA ÖNCEKİ SINAVLARA GİRİP başarısız olanlar GARANTİ BANKASI’NDAN 122 TL yatıracaklardır.
Bilgi işlem altyapısı kişiye ait TC numarasını SEGEM sistemindeki kayıtlarla kontrol etmektedir. Adayın “ikinci kez girecek olanlar”. Statüsünde kabul edilmesi için daha önceki sınavlara BİZZAT GİRİP BAŞARISIZ OLMASI gerekmektedir.

Daha önceki sınavlara sadece ücret yatıran ya da ücret yatırdıktan sonra form doldurmasına rağmen sınava girmeyen adaylar BAŞARISIZ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle hatalı para yatırılması, sadece kişilere ek işlem yükü doğurmaktadır.

Yanlış ücret yatıran adayın, iade sürecini beklemeden doğru ücreti tekrar yatırıp düzeltme işleminin yapılabilmesi için her iki dekontla birlikte bilgi@segem.org.tr adresine ve iade için dilekçeyle muhasebe@segem.org.tr adresine başvurması gerekmektedir. Adayın ilk kez mi yoksa ikinci kez mi gireceğini bilmemesinden kaynaklanan gecikmeden/kontenjan dolmasından SEGEM sorumlu değildir. Adayların kılavuzu detaylı okuması gerekmektedir.

 

 

50 SORU TEST ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

20 SORU TEST ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

10 SORU TEST ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNEMLİ UYARI

Başvuruları tamamlanmış olan 8 Mayıs 2021 tarihli Acente Teknik Personel Yeterlilik Sınavının.

19 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Acente Teknik Yeterlilik Sınavı ile birleştirilmesine karar verilmiştir. 8 Mayıs 2021 tarihli sınava yapılan tüm başvurular otomatik olarak 19 Haziran 2021 tarihine aktarılmıştır.  Bireysel başvuru yapmış adaylar, başvurularının durumunu, SEGEM ’e üye girişi yaptıktan sonra “Başvuru Bilgilerim” bölümünden kontrol edebilirler. Kurumsal başvurular ise kurum yetkilisi tarafından kontrol edilebilmektedir. 8 Mayıs 2021 tarihli sınav için ödeme yapıp online başvuru formunu doldurmuş adaylar, başvuru formunda seçmiş oldukları il merkezinde 19 Haziran 2021 tarihinde sınava gireceklerdir. Henüz ödeme ve başvuru yapmamış adayların ise 17-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında, ödeme yapıp online başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bu kişilerin başvuruları, aşağıda yer alan il kontenjanları dahilinde alınacaktır.

test