Segem Deneme Testleri 2024

Merhaba,
Sitemizde Deneme testlerinde ki tüm bilgi ve içerikler kontrol edilmiştir.
Kesinlikle ücretsiz olarak sizlere sunulmuştur. Deneme testlerinde ki sorular yeni mevzuata göre kontrol edilmiş sizleri yanıltmayacak şekilde yayınlanmaktadır. Hata olduğunu düşündüğünüz soruyu gruplarda tartışmaya açabilirsiniz. whatsapp grupları için instagram dan yazabilirsiniz.
Bu test in SEGEM kurumu ile kesinlikle bağlantısı yoktur. www.sigortahocasi.com için hazırlanmıştır.
Test sonucuna istinaden bir sertifika vb. belge verilmemektedir. Resmi bir test değildir. Hiç bir yasal bağlayıcılığı yoktur. Test sonuçlarının gönderilmesi için mail adresinizi yazıyorsunuz mailinize sonuçlar dışında bilgi reklam vb. gönderim yapılmamaktadır.
Test e başlamadan önce kronometrenizi açınız. Bu test için ön görülen süre 10 dakikadır.
Kendiniz gerçekten denemek istiyorsanız zamana karşı mini testler çözmenizi öneririm.
İNSTAGRAM adresinde sigorta ya dair paylaşımlar yapıyorum
Sınavda bol şans İyi çalışmalar dilerim.

Segem Deneme Testleri 2024

Segem Deneme Testleri 2024

SEGEM belgesi alabilmeniz için https://www.segem.org.tr/ internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. 

1.   İlk olarak SEGEM sayfasına üye olun.

2.  Üyelik formunu eksiksiz şekilde doldurun.

3.  Kullanıcı girişi yapın ve başvuru linkine tıklayarak başvuru formunu doğru bir şekilde doldurun.

4.   Gerekli işlemleri yaptığınızda sınav başvurunuz alınmış olacaktır.

SEGEM’in yani sigortacılık eğitim merkezinin amacı, bu meslek alanına girecek kişileri yetenek ve yeterlilik bakımından iş hayatına hazırlamak ve onlara sigortacılık mesleğini gerçekleştirebilecekleri yeterlilik belgesini vermektir. Bunun yanında bir diğer işi ise tüm bu süreç haricinde eğitim sınavlarını düzenlemek ve tarihleri belirlemektir. SEGEM’in kurulma amaçlarından biri de eğitimin önemini bu iş dalında ön plana çıkararak sigortacılık iş sektörünü daha üst düzeye taşımak ve daha nitelikli iş insanlarını sektöre kazandırmaktır. Böylece ekonomik olarak da gelişime eğitimsel açıdan büyük katkı sunmaktadır. Sigortacılık sektöründe yer almak isteyen herkesin SEGEM belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmayan kişilerin sigorta poliçesi satmaya izinleri yoktur. SEGEM belgesi almak için internet üzerinden SEGEM sınavlarına başvurmak daha sonra da sınava girerek başarılı olmak gerekir. Girdiği sınavda yeterli düzeyde olduğunu ispatlayan kişiler bu belge için başvurarak yine SEGEM’den belgesini alabilir. Sigorta acentesi açmak, teknik personel olarak çalışmak (banka, acente vb. kurular), sigorta eksperi olmak, aktüer olmak ve broker olmak isteyen herkes SEGEM belgesine sahip olmalıdır.