SEGEM ERTELENEN SINAV İÇİN YENİ DUYURU YAYINLADI 2020 EKİM KASIM ARALIK

İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında, 01.12.2020 tarih ve sonrasına ertelenen sınavlar tabloda ki tarihlere ertelenmiştir.

Bu sınavlara başvuru yapmış adayların hepsinin başvurusu bu tarihlere sistem tarafından kaydı yapılmıştır.
Bireysel başvuru yapmış adaylar, başvurularının durumunu, SEGEM sitesinden girip Başvuru Bilgilerim bölümünden bakabilirler . Kurumsal yapılan tüm başvurular da kurum yetkilisi tarafından kontrol site üzerinden  edilebilmektedir.
Söz konusu sınavlara şimdiye kadar başvuru yapmamış ilgililer, başvuru tarihleri içinde başvurularını yapabilirler.
Sınavlara ilişkin detaylı bilgi sınav kılavuzlarında yer almaktadır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN SEGEM SİTESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Sınava katılmak için gerekli belgeler:
•    Koruyucu Maske

•    SEGEM internet sitesinden alınan Sınav Giriş Belgesi,

•    Fotoğraflı, T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı ve soğuk damgalı  /Süresi geçerli pasaportun aslı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı  
 
DİKKAT: Yukarıda sayılanlar dışında sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belge olarak kabul edilmeyecektir.
 
Ertelenen Sınavlar
İçişleri Bakanlığı’nın 02.10.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine gönderdiği Genelge kapsamında 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinliklerin ertelenmesi kararı alınmıştır.

Bu kapsamda, 10-11-24-25 Ekim 2020 tarihlerinde düzenleneceği ilan edilen Aktüerlik Sınavları ile 14 Kasım 2020 tarihinde düzenleneceği ilan edilen Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 01.12.2020 tarihi sonrasına ertelenmiştir.

Söz konusu sınavlara bugüne kadar başvuru yapmış kişilerin hakları saklıdır. Bu kişilerin başvuruları, söz konusu sınavların tekrar yapılacağı tarih ilan edildiğinde, otomatik olarak yeni tarihe aktarılacaktır. Konuya ilişkin yeni bilgilendirmeler internet sitemizin Duyurular bölümünde yayımlanacaktır. Belirli aralıklarla internet sitemizi kontrol etmeniz önerilir.

İptal edilen sınavlara başvuru yapmış adayların ücretleri iade edilecektir. Bunun için, muhasebe@segem.org.tr adresine, TCKN-ad soyad-IBAN-hesap adı-cep telefon numarası-başvuru yapılan sınav adı bilgilerinin iletilmesi gerekmektedir.
İadeler e-posta ile talebinizin SEGEM’e ulaşmasını takiben en kısa sürede yapılacaktır. İadeler belirli aralıklarla toplu olarak gerçekleştirildiğinden hesabınızı farklı günlerde kontrol etmeniz önerilir.
 
İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında, 01.12.2020 tarihi sonrasına ertelenen sınavların yeni tarihleri yukarıda tabloda açıklanmıştır.