Segem 2021 Kasım sınavı öncesi Tüm gruplarda Seviye tespit amacı ile 50 soruluk bu testi paylaşıyorum.

Gruplarda ilerlemenizi daha iyi görmeniz için bu testi çözünüz sınavdan öncede bu testleri çözerek konulara ne kadar hakim olmuşsunuz göreceğiz.

 

Segem Kasım Teknik Personel Yeterlilik Sınavında 50 adet çoktan seçmeli soru sorulacak olup 100 üzerinden en az 60 alan aday başarılı sayılacaktır. Sınav süresi 60 dakikadır. Yanlış işaretlenen sorular doğru sayısını etkilemeyecektir.

Sınav süresinde Facebook İnstagram Whatsapp ve Telegram gruplarında test paylaşıyoruz.

Aktivitelerden yararlanmak için bizleri takip edin.

 

Eylül sınavında çıkan sorular için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu paragrafta , pratik yapmanın becerilerde ustalaşmak için önemli olmasının birkaç nedenini tartışacağım. İlk olarak , bir beceriyi gerçekten öğrenmenin tek yolu, gerçek dünyada yapmanız gerekeni gerçekten yapmaktır. İkincisi , pratik yapmanın gerekli saatleri ayırmanın eğlenceli bir yolu olabileceğini düşünüyorum. Vardır ancak katılmıyorum olacak bazı insanlar. Üçüncüsü ve en önemlisi , insanların okuduklarının veya duyduklarının sadece %10-20’sini hatırlama eğiliminde oldukları söylenir. Üstelik teoriyi pratiğe döktüğünüzde bu sayı %90’a kadar çıkıyor. Sonuç olarak , uygulama ile açıklamayı takip etmek, bir beceride ustalaşmanın anahtarıdır.

aslında Yazınızda geçiş sözcükleri kullanmak, içeriğinizin okunabilirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu kelimeler metninizin akışına yardımcı olur ve okuyuculara cümleler ve paragraflar arasındaki ilişkiyi gösterir.

Mesela Yoast SEO’daki okunabilirlik kontrolü, geçiş kelimelerini kullanımınız hakkında geri bildirim sağlar. Ama onlar tam olarak nedir?

Şimdi neden bu kadar önemliler?

Aslında bunları nasıl kullanmalısınız?