Segem notlar hakkında!

internet tamamen hatalı not ve bilgi içeriyor eski notları bir birinize gönderip iyilik yapmak isterken kötülük yapmayınız.
özellikle 2012 ve 2014 dan kalan segem logolu dokümanlar hatalı ve eksik bilgiler içermektedir. indirdiyseniz yada birisinden aldıysanız mutlaka çöpe atmalısınız.
En güncel kaynak segem tarafından yayınlanan akademi videolarıdır.
segem kaynak kitapları da son eklenen konuları içermediği için yetersizdir. kitapların üzerinde her ne kadar günceldir yazsa da segemin her sınav döneminde videoları yenilediğini unutmayınız. Kitaplar işe yaramaz demiyorum ama eksik konular olduğunu bilmenizi isterim. Özellikle katılım bankacılığı son 3 sınavdır en çok soru çıkan konular arasındadır. ve bir çok kaynakta bu konu hakkında bilgi yoktur.

Segem Nisan Seviye Belirleme Testi 2022

İnstagram dan takip için tıklayınız.

 

Segem Nisan Seviye Belirleme Testi 2022

Diğer testlere göz atın

 

Segem sınavında soru çıkacak konu başlıkları Akademi videolarının da bu konu sıralamasında olduğunu biliyor muydun?

Segem sınavında soru çıkacak konu başlıkları Sınavda 50 adet çoktan seçmeli soru sorulacak olup 100 üzerinden en az 60 alan aday başarılı sayılacaktır. Sınav süresi 60 dakikadır. Yanlış işaretlenen sorular doğru sayısını etkilemeyecektir.

Sınavda sorulacak sorulara ilişkin konu başlıkları;

Sigortaya Giriş

Sigortanın İşlevleri

Sigorta Sözleşmesi ve Sigortanın Tarafları

Sigortalanabilirlik Kavramı

Sigortanın Temel Prensipleri

Temel Reasürans Bilgisi

5684 Sayılı Sigortacılık Kanununda Acenteler

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği

Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin Uygulanmasına İlişkin Genelge

Acentelere İlişkin İkincil Düzenlemeler

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun Acentelere İlişkin Hükümleri (Birinci Kitap Yedinci Kısım, 102-123 numaralı maddeler)

Acentelerin Hak ve Yükümlülükleri

Türkiye’de Sigorta Uygulamaları

Katılım Esaslı Sigortacılık

Aracıların Sistemdeki Yeri

Sigorta Fiyatlaması ve Banka Uygulamaları

Hasar

Sigortaya İlişkin Teknik Terimler

Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik

Sigorta Sözleşmelerinde Bilgilendirmeye İlişkin Yönetmelik ana çatısı altında e-eğitimde sunulan konulardır.

 

Eylül sınavında çıkan sorular için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu paragrafta , pratik yapmanın becerilerde ustalaşmak için önemli olmasının birkaç nedenini tartışacağım. İlk olarak , bir beceriyi gerçekten öğrenmenin tek yolu, gerçek dünyada yapmanız gerekeni gerçekten yapmaktır. İkincisi , pratik yapmanın gerekli saatleri ayırmanın eğlenceli bir yolu olabileceğini düşünüyorum. Vardır ancak katılmıyorum olacak bazı insanlar. Üçüncüsü ve en önemlisi , insanların okuduklarının veya duyduklarının sadece %10-20’sini hatırlama eğiliminde oldukları söylenir. Üstelik teoriyi pratiğe döktüğünüzde bu sayı %90’a kadar çıkıyor. Sonuç olarak , uygulama ile açıklamayı takip etmek, bir beceride ustalaşmanın anahtarıdır.

aslında Yazınızda geçiş sözcükleri kullanmak, içeriğinizin okunabilirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu kelimeler metninizin akışına yardımcı olur ve okuyuculara cümleler ve paragraflar arasındaki ilişkiyi gösterir.

Mesela Yoast SEO’daki okunabilirlik kontrolü, geçiş kelimelerini kullanımınız hakkında geri bildirim sağlar. Ama onlar tam olarak nedir?

Şimdi neden bu kadar önemliler?

Aslında bunları nasıl kullanmalısınız?