Segem Çıkmış Sorular Deneme Test i

SEGEM Sınav Soruları Segem sınavına katılacak tüm katılımcılar,
Sitemizde Deneme testlerinde ki tüm bilgi ve içerikler SEGEM kaynaklarından alınmıştır.
Deneme testlerinde ki sorular yeni mevzuata göre kontrol edilmiş sizleri yanıltmayacak şekilde yayınlanmaktadır. Hata olduğunu düşündüğünüz soruyu gruplarda tartışmaya açabilirsiniz.
Bu test in SEGEM kurumu ile kesinlikle bağlantısı yoktur. www.sigortahocasi.com için hazırlanmıştır.
Test sonucuna istinaden bir sertifika vb. belge verilmemektedir. Resmi bir test değildir. Hiç bir yasal bağlayıcılığı yoktur. Test sonuçlarının gönderilmesi için mail adresinizi yazıyorsunuz mailinize sonuçlar dışında bilgi reklam vb. gönderim yapılmamaktadır.
Test e başlamadan önce kronometrenizi açınız. Bu test için ön görülen süre 45 dakikadır.
Kendiniz gerçekten denemek istiyorsanız zamana karşı mini testler çözmenizi öneririm.
www.sigortahocasi.com adresinde sigorta ya dair paylaşımlar yapıyorum Bu ve bir çok testi Whatsapp VİP grubumda beraber çözebiliriz ayrıca akademi notlarını da pdf olarak atıyorum instagram facebook yada sitenin iletişim formundan admin e ulaşabilirsiniz.
Sınavda bol şans İyi çalışmalar dilerim.

 

Can Sigortaları(Hayat,Ferdi kaza,Hastalık):İnsan hayatına yönelik rizikoları teminat altına alan sigortalara can sigortaları denir.Can sigortaları;insanları,ölüm,sakatlık,hastalanma,yaşlanma,kaza

geçirme gibi tehlikelere karşı teminat altına alır.Can sigortaları,ferdi kaza sigortası,sağlık sigortası ve hayat sigortalarından oluşur.

 

Hayat Sigortaları: Sigorta konusu insan hayatı olan, genellikle uzun vadeli sigortalardır. Hayat sigortaları, meblağ sigortalarındandır.

 

Ferdi kaza sigortaları:Sigortalının iradesi dışında meydana gelen ani ve harici olaylar neticesinde(kaza) bedensel bir sakatlığa maruz kalmasına veya ölmesi durumlarına karşı teminat sunmaktadır. SEGEM Sınav Soruları

 

Sağlık Sigortaları:Sigortalıların sigorta süresi içinde hastalanmaları veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları halinde tedavileri için gerekli masrafları ve varsa gündelik tazminatlarını karşılar. SEGEM Sınav Soruları