Merhaba,
Sitemizde Deneme testlerinde ki tüm bilgi ve içerikler SEGEM kaynaklarından alınmıştır.
Kesinlikle ücretsiz olarak sizlere sunulmuştur. Deneme testlerinde ki sorular yeni mevzuata göre kontrol edilmiş sizleri yanıltmayacak şekilde yayınlanmaktadır. Hata olduğunu düşündüğünüz soruyu gruplarda tartışmaya açabilirsiniz.
Bu test in SEGEM kurumu ile kesinlikle bağlantısı yoktur. www.sigortahocasi.com için hazırlanmıştır.
Test sonucuna istinaden bir sertifika vb. belge verilmemektedir. Resmi bir test değildir. Hiç bir yasal bağlayıcılığı yoktur. Test sonuçlarının gönderilmesi için mail adresinizi yazıyorsunuz mailinize sonuçlar dışında bilgi reklam vb. gönderim yapılmamaktadır.
Test e başlamadan önce kronometre’nizi açınız. Bu test için ön görülen süre 60 dakikadır.
Kendiniz gerçekten denemek istiyorsanız zamana karşı mini testler çözmenizi öneririm.
www.sigortahocasi.com adresinde sigorta ya dair paylaşımlar yapıyorum
Sınavda bol şans İyi çalışmalar dilerim.

10 Soruluk mini deneme testi için geçerli bir mail adresi giriniz.

10 soruya yanıt verdikten sonra altta gönder butonuna basınız.sigortahocasi-gonder

 

 

 

Test sonuçlarını görmek için Puanını görüntüle butonuna basınız. sigortahocasi-puan

 

 

 

SEGEM NEDİR?

SEGEM “Sigortacılık Eğitim Merkezi” kısaltmasıdır. Sigorta sektörüne yönelik mesleki eğitim ve yeterlilik sınavlarını tek bir bünye altında toplamak amacıyla kurulmuş bir eğitim merkezidir. SEGEM; sigorta acenteleri, aktüerler, sigorta eksperleri, sigorta ve reasürans brokerleri için ayrı ayrı eğitim yayınlayıp sınav yaparak Mesleki yeterlilik belgesi vermektedir.  Türkiye’de sigortacılığın ayrı bir uzmanlık alanı olarak benimsenmesi amaçlanmaktadır.

SEGEM Belgesi Nedir?

SEGEM belgesi; sigortacı, sigorta brokeri ve reasürans brokeri olmak isteyen kişiler tarafından alınması zorunlu olan bir belgedir. SEGEM belgesi olmayan kişi veya kişilerin  sigorta poliçesi düzenlemesi, pazarlaması yasaktır.

SEGEM Belgesi Nasıl Alınır

Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından SEGEM sınavı düzenlenmektedir.  SEGEM internet sitesi üzerinden sınav takvimi yayınlamaktadır. Ücretli olan sınav için belirlenen tutarın yatırılması sonrası sınavı da geçerseniz belgeyi almaya hak kazanabilirsiniz.