Sigorta şirketlerinin müşteri memnuniyeti, şikayetvar sigortam.net

Hemen hepimizin hayatının bir köşesinde sigorta var. Memnuniyet için  ev araba sağlık vb. birçok riskimizi bir yerde bir sigorta şirketine satıyoruz.

Peki, memnuniyet için sigorta yaptırırken fiyata mı bakalım? Yoksa şirketin finans gücüne mi? Markaların bilinirliği vb. birçok etken var Tabi en büyük etken acentemiz.

Eski bir acente çalışanı olarak şunu söylemeliyim ki %70 fiyat odaklıyız sigorta yaptırırken.

Sigorta şirketlerinin müşteriye yaklaşımları, hasar ödeme hızları, risk anında işin ehli kişiler tarafından adil olarak düzenlenen rapor vb. bence sigorta yaptırırken bakılması gereken etkenler bunlar.

Bunları bilemeyebilirsiniz yâda bunun için zaman ayıramayabilirsiniz. Bu yüzden acentelerden poliçe yaptırmalısınız. Bu etkenler hakkında yerinize karar verecek temsilciler acentelerdir.

Şimdi gelelim müşteri memnuniyet ine önem veren sigorta şirketlerine.

Verileri şikayetvar .com adresinden aldım Bildiğiniz üzere bireysel olarak kayıt yapıp tüm firmalar hakkında şikayetinizi yazdığınız bir platform belirli onay mekanizmalarından geçtikten sonra firmaların temsilcilerine şikayetiniz iletiliyor ve cevap haklarını kullanarak sizlerin sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Bu siteden aldığım verilere göre en çok müşteri memnuniyeti olan ilk 5 şirket şu şekilde.

 

Zürich Sigorta Puanı 5 üzerinden 4,4
Şirketin 237 şikâyeti var 168 tanesini olumlu sonuçlandırmışlar.

 

Ethica Sigorta Puanı 5 üzerinden 4,1
Şirketin 386 şikâyeti var 222 tanesi olumlu sonuçlanmışlar.

 

BNP Paribas Cardif Sigorta Puanı 5 üzerinden 3,7

Şirketin 162 şikâyeti var 47 tanesi olumlu sonuçlanmışlar

 

Ray Sigorta Puanı 5 üzerinden 3,4
Şirketin 516 şikâyeti var 214 tanesi olumlu sonuçlanmışlar

 

Aksigorta Puanı 5 üzerinden 3,4

Şirketin 1734 şikâyeti var 645 tanesi olumlu sonuçlanmışlar

 

Bu araştırma sırasında 6. Firma ise maalesef sigortam.net Sitenin son 1 yılın sigorta şirketleri karşılaştırmasında bir acenteyi şirket gibi listeye alması beni zaten şaşırttı. Sigortam.net in ise 2361 şikâyet sayısı var 671 tanesi çözülmüş puanı 5 üzerinden 3,3

Ayrıca şikayetlere göz attığımda çoğunlukla kredi kartlarından habersiz yapılan çekimler yada fazla yapılan çekimler ile ilgili.

Umarım bu küçük araştırma poliçelerinizi yaptırırken işinize yarar

Bu vesileyle Hayırlı Bayramlar dilerim.

memnuniye

Bu araştırma sırasında 6. Firma ise maalesef sigortam.net Sitenin son 1 yılın sigorta şirketleri karşılaştırmasında bir acenteyi şirket gibi listeye alması beni zaten şaşırttı. Sigortam.net in ise 2361 şikâyet sayısı var 671 tanesi çözülmüş puanı 5 üzerinden 3,3t