Yasak lar geldi. Sınava girecek tüm katılımcıların beklediği son dakika

Hafta içi de sokağa çıkma yasağı ilan edildi! Başkan Erdoğan, kritik kabine toplantısı sonrasında hafta içi her akşam ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı alındığını açıkladı.

Restoranların da sadece paket servis yapabileceğini açıklayan Başkan Erdoğan, 20 yaş ve 65 yaş sokağa çıkma yasağı hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Hafta içi saat 21:00’den sabah 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı kararı alındı

Hafta içi her gün gece saat 21:00 ile saat 05:00 arasında genel sokağa çıkma yasağı uygulanacak! Hafta sonu, bu kısıtlama Cuma akşamı 21:00’den Pazartesi sabah 05:00’e kadar kesintisiz devam edecek.

Hafta sonu için devreye sokulacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle SEGEM sınavının yapılıp yapılamayacağı katılımcıların merak konusu oldu. Hafta sonu sınava katılacaklar muaf olacak mı?  Koronavirüs salgını en çok sınavları etkiledi. Vaka artışları nedeniyle yeni tedbirlerin hayata geçmesinin ardından sınavları ertelendi mi, ertelenecek mi? soruları gündeme geldi.

PEKİ BU YASAKLAR SEGEM SINAVINI NASIL ETKİLEYECEK?

Bu konu hakkında henüz kesin bir açıklama gelmedi

Büyükşehirlere girişlerin kısıtlanacağı konuşulurken bu karar bir sonra ki toplantıda alınırsa sınav kesin iptal edilecektir.

Segem tarafından belirli şehirlerde yapılan sınava katılımları şehirler arası seyahat ile gerçekleştirecek olan bir çok katılımcı bu yasaklara maruz kalacaktır.

Hafta sonu tüm Türkiye paket servis gıda vb. harici evde olduğuna göre yasak olması yüksek ihtimal.

Şuan için sınavın iptal edileceği kesin açıklanmış değil.

İptal olması durumunda Bu sınavlara başvuru yapmış adayların başvuruları otomatik olarak yeni tarihli sınavlara aktarılacaktır..
Bireysel başvuru yapmış adaylar, başvurularının durumunu, SEGEM üyelik hesaplarının Başvuru Bilgilerim bölümünden kontrol edebilirler. Kurumsal başvurular ise kurum yetkilisi tarafından kontrol edilebilmektedir.
Söz konusu sınavlara henüz başvuru yapmamış kişiler, yeni açıklanacak olan başvuru tarihleri içinde başvurularını tamamlayabilirler.
Sınavlara ilişkin detaylı bilgi sınav kılavuzlarında yer almaktadır. tıklayınız

BİLİM KURULU TAVSİYE KARARLARI DEĞERLENDİRİLECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen hafta toplanan Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında alınan kararları Kabine’ye sunacak. Sunum sonunda Kabine’nin vereceği karara göre yeni kısıtlamalar açıklanabilir. Kabine Toplantısının gündem maddeleri arasında ekonomi ve hukuk reformları da var.

Şehirler arası seyahat yasağı konusunda İstanbul’a giriş çıkışlar kapanabilir. 30 bine yaklaşan vaka sayısını azaltmak adına yeni önlemler duyurulacak.

sınavlara çalışmaya ara vermemenizi öneririm test çözmek için tıklayınız.