KRİPTO PARA VE SİGORTA SEKTÖRÜ

Sanal ortamda alışverişi olan kripto paralara yönelik siber saldırılar arttı. Riskin oluştuğu bu ortamda sigorta ihtiyacını da ciddi ölçüde hissettiriyor.
Peki sigorta şirketleri bu ihtiyacın ne kadar farkında? Eminim sigorta sektöründe bir çok tanınmış kişiler krıpto paraya yatırım yapmakta.
Ama bu risklerini sigortalatmayı düşünüyorlar mı acaba merak ediyorum.
Dünyada bir çok girişim kendini bu konuda sigortaya teslim etti. Bir kaç sigorta şirketi krıpto para sigortasına giriş yaptı ve üzerinde çalışarak kapsamlarını geliştiriyorlar.

Aslında *Bittrex gibi bir çok platform için ciddi bir adım ve sigorta pazarında ciddi bir fırsat.
Çünkü bugün dünya kripto para piyasanın yaklaşık %4’ü bir şekilde sigortalı.
Bence Kripto para sigorta sektörü için çok büyük ve gelişmekte olan bir fırsat.

KRİPTO PARA VE TÜRKİYE SİGORTA SEKTÖRÜ

Ülkemiz kayıtlı kripto para işlemlerinin en çok olduğu 5 ülkeden biri. Aslında Dünya’da ki 4. kripto para borsası Türkiye’de kuruldu.

Türkiye de henüz bir sigorta kuruluşu bu fırsatı görmedi ve bu yönde açıklama yapmadı. Proje geliştirmedi Belki de tasarım aşamasındadır merakla bekliyoruz.

Tüm dünya kripto parada sigorta için zaman kaybediyor. Hızlı bir ivme yakalansa krıpto para birimi daha hızlı hayatımıza girecektir.

Özellikle 2021 yılında kripto para piyasalarına bir düzenleme getirileceği konuşuluyor. Henüz bir aksiyon alınmadı zaten geçen yılda bir kaç haber sitesinden benzer bilgiler yayılmıştı.

Sigorta sektörünü düşündüren hackerlar oluyor sanırım. diğer taraftan işlem hacmi giderek büyüyen ve büyümesinin önüne geçilmeyen bu sanal dünyaya ilk giren çok kazanacak.

Hem sigortalılar daha güven veren ortamda işlem yapabilecek hem sigortacılar hızlı işlemler sayesinde yep yeni bir branşta üretim yapacak. her iki taraf içinde çok kazançlı olacağını düşünüyorum.

Türkiye’de bu branş a öncülük edecek firmayı çok merak etmekle birlikte teminatların büyüklüğü de beni korkutuyor.

Gelişmeleri yakından takip edip sizleri de bilgilendireceğim selamlar,

*Bittrex, kriptodan kriptoya alım satım borsasıdır. Bir kriptodan kriptoya alım satım borsasında sadece kripto para birimleri ile alım satım yapabilirsiniz. Yani itibari para birimleri kullanılamaz