BİR KONUT POLİÇESİ SİZE EV DEN FAZLASINI VERİR!

Merhaba size konut poliçesinin ev den fazlasını karşıladığını söylesem ne dersiniz?

Anlattıklarımı duyunca ödediğiniz paranın aslında çok olmadığını anlayacaksınız.

Bu poliçe; yangın, hırsızlık, rüzgar, dolu, toplumsal hareketler, duman ve daha fazlası gibi yaygın hasar durumları için evinizi, eşyalarınızı ve nakit para kıymetli eşyalarınızı kapsar. Ama aynı zamanda sizi de kapsıyor.

Örneğin;

Poliçenize eklenen ferdi kaza klozları ile evde ya da dışarıda sizin ve ailenizde ki bireylerin başına gelebilecek tüm kazaları kapsar.

 

Eviniz ile ilgili üçüncü şahıslar arasında oluşabilecek tüm hukuksal konularda gereken hukuki savunma ve dava masraflarınızı konut poliçeniz karşılar.

 

Diyelim ki Halılarınızı halı yıkama firmasına verdiniz ve üzücü bir durum yaşandı halılarınız hasarlı geldi ya da hiç gelmedi. Bu durumda konut sigortanız bu kaybınızı karşılar.

 

Teminatlardan bir risk oluştu ve başka bir yerde kalmanız gerekiyor ikamet değiştirme masraflarınız da konut poliçeniz tarafından karşılanıyor.

 

Hanenizin dışında Trafik kazası elektrik çarpması donma boğulma yaralanma darp gibi benzeri durumlarda da sizin ve aile bireylerinizin ( ikamette kayıtlı olan bireyler) tedavi masrafları da kapsam içinde.

 

Düşünün 10 katlı bir apartman da bir daireniz var bir komşunuzun ziyaretçisi binaya ait asansör den dolayı bir zarara uğradı ve tüm binayı şikâyet etti. Oluşabilecek olası tazminattan dairenize düşen tutarı konut poliçeniz ödeyebilir.

Ya da sokakta park halinde duran lüks bir araca çatınızdan şiddetli rüzgârdan kaynaklı bir parça düştü ve zarar verdi, konut poliçesi payınıza düşen tazminatı ödeyecektir.

 

Örnekler çoğaltılabilir. Poliçe detaylarında bu ve bunlara benzer konular için bilgiler yer almaktadır.

 

Poliçeniz evinizden çok daha fazlasını kapsar poliçenizi yaptırırken küçük tutarlardan kaçıp eksik sigorta yaptırmayınız.

Hasarsız günler dilerim. Gülümsemeniz eksik olmasın diye sigorta yaptırın.

Ayrıca Dask Poliçenizi ihmal etmeyin detaylı bilgi için tıklayınız.

Yakında konut poliçelerinizde ki asistan hizmetlerini de detaylı kaleme alacağım.

 

Sağlıcakla kalın.